Відділення „Матері і дитини”

Home / Відділення „Матері і дитини”
Відділення „Матері і дитини”
Відділення „Матері і дитини”
Відділення „Матері і дитини”
Відділення Матері та дитини
Відділення „Матері і дитини”
Відділення „Матері і дитини”
Відділення „Матері і дитини”
Відділення „Матері і дитини”
Відділення „Матері і дитини”
Відділення „Матері і дитини”
Відділення „Матері і дитини”

ІІ педіатричне відділення структурно збудоване як багатопрофільне спеціалізоване відділення лікування дітей раннього віку від народження до 3-х років

У відділенні функціонує 35 ліжок в тому числі:

 • – 12 – педіатричних для дітей раннього віку;
 • – 10 – неонатологічних, для новонароджених від 0 до 28 днів життя;
 • – 10 – пульмонологічних;
 • – 3 – кардіоревматологічних.

Відділення функціонує, як відділення „Матері і дитини”, де забезпечено комплексну медичну допомогу дітям та матерям, медико-генетичну консультацію та, при потребі, оздоровлення матерів, що перебувають у стаціонарі разом з дітьми. 

У відділенні працюють 5 лікарів (пульмонолог, неонатолог, педіатр, невролог, кардіолог), 3 співробітників кафедри пропедевтики педіатрії та медичної генетики , двоє з яких є ще й співробітниками ДУ «Інститут спадкової патології НАМНУ» (в тому числі 1 – доктор медичних наук, професор кафедри та 2 кандидатів медичних наук) та педіатр Лікувально-діагностичного Центру допомоги малозабезпеченим верствам населення на чолі з завідуючою відділенням. Крім того, 23 особи середнього і 19 осіб молодшого медичного персоналу, в тому числі 1 старша медична сестра, 1 маніпуляційна сестра та сестра-господиня;

Щотижня проводиться огляд та розбір важких хворих на консиліумах та обходах професора кафедри Лук’яненко Н.С.

Всі важко хворі діти з не уточненим діагнозом оглядаються прикріпленим доцентом, професором щоденно. Працівники інституту спадкової патології беруть участь у консиліумах, клінічних розборах.

Госпіталізації у відділення підлягають діти віком від 0 до 3 років з наступними захворюваннями:

 1. Захворювання органів дихання та алергічні захворювання: ГРІ з ускладненням (гіпертермія, судомний синдром, отіти, синусіти), гострий фарингіт, ларингіт, гострий та хронічний бронхіти; пневмонії (гострі та хронічні в стадії загострення), плевропневмонії; бронхіоліти; бронхіальна астма в стадії приступу; алергічні захворювання, анафілактичні реакції: кропивниця, полінози і т.п.; атопічний та алергічний дерматит.
 2. Захворювання шлунково-кишкового тракту: аномалії ШКТ, пілоростеноз, пілороспазм та інші; вроджені та токсичні гепатити, ацетономічний синдром; неінфекційні коліти, дизбактеріоз; целіакія, ферментопатії, порушення мальабсорбції та мальдегесції; муковісцидоз; функціональні розлади ШКТ.
 3. Захворювання серцево-судинної системи: вроджені вади серця, інфекційно-алергічні міокардити; хворі з порушенням серцевого ритму, кардіоміопатіями, анеміями та метгемоглобінеміями; фіброеластози.
 4. Захворювання сечовидільної системи: природжені та спадкові захворювання органів сечовидільної системи, пов’язані з анатомічними вадами розвитку; природжені та спадкові захворювання органів сечовидільної системи, пов’язані з патологією обміну щавлевої та сечової кислоти (дизметаболічні нефропатії); гострий та хронічний тубулоінтерстиціальний нефрит; необструктивний та обструктивний хронічний пієлонефрит, пов’язаний з рефлюксом; гострий та хронічний обструктивний та необструктивний пієлонефрит; гострий та хронічний цистит; нервово-м’язові дисфункції сечового міхура; гострий та хронічний гломерулонефрит.
 5. Захворювання ендокринної системи та обміну речовин: гіпотрофія; відставання у фізичному розвитку; паратрофії; хвороби обміну речовин; рахіт, спазмофілія; хвороби накопичення; хромосомні захворювання; гіпотиреоз, нанізм.
 6. Патологія новонароджених: сепсис, септикопіемія, септицемія; пологові травми; перинатальне ураження ЦНС; жовтяниці; вроджені пневмонії.
 7. Інша соматична патологія.

Відділення розташоване на 4-му поверсі ОДКЛ. Складається з боксованих палат, 1 маніпуляційної, процедурної, що обслуговує дітей відділу, кімнати для відновлення молочних сумішей, їдальні для матерів, двох ізоляторів та двох діагностичних палат, блоку патології новонароджених, який був створений у 1999 р. Забезпечене цілодобовим постачанням води, централізованим постачанням кисню та облаштований бактерицидними лампами.

Відділення забезпечене централізованим постачанням кисню та наступною апаратурою:

 1. Інкубатор, фірми “DRAGER”;
 2. Лампа фототерапії;
 3. Лампа променевого тепла;
 4. Один реанімаційний столик з обігрівом;
 5. Флоуметрами з носовими канюлями та кисневими масками;
 6. Набір для первинної реанімації;
 7. Кардіореспіраторний монітор;
 8. Одна інфузійна помпа;
 9. 15 ваг;
 10. Електроаспіратори;
 11. Інгалятори;
 12. Два персональних комп’ютери.

Пріоритетні напрями роботи відділення:

 • – зниження рівня дитячої смертності в області;
 • – комплексне протокольне лікування новонароджених дітей з ураженнями ЦНС, гемолітичною та геморагічною хворобою новонароджених, гнійно-септичною патологією, хворобами органів дихання та серцево-судинної системи;
 • – комплексне обстеження та протокольне лікування дітей раннього віку з патологією шлунково-кишкового тракту, серцево-судинної системи, а також етапне лікування дітей з гострими та хронічними захворюваннями органів дихання та сечостатевої сфери.
 • – впровадження сучасних принципів діагностики, лікування та профілактики захворювань, пов’язаних з генотоксичними чинниками, спадкової патології та хвороб обміну;
 • – забезпечення комплексної медичної допомоги та оздоровлення матерів, що перебувають у стаціонарі разом з дітьми;
 • Лікарський колектив відділення є висококваліфікованою командою, більшість членів якої пройшли навчання та стажування у ведучих клініках України, Росії, Польщі, Західної Європи та Північної Америки.

Персонал відділення щорічно підвищує свій професійний рівень проходячи курси тематичного удосконалення та передатестаційні цикли.

На базі відділення щоквартально проходять заняття завідуючих районних лікарень з актуальних питань пульмонології, нефрології, кардіології та іншій соматичній патології, а також питань вигодовування дітей.

Молодший медичний персонал відділення відвідує тематичні заняття, які готуються співробітниками ДУ «ІСП НАМНУ», лікарями відділу та старшою медичною сестрою. В тематику занять включені основи реанімації новонароджених дітей. Ряд сестер пройшли навчання в неонатальному центрі і отримали сертифікат з первинної реанімації новонароджених.

Функціонує школа матерів, куточок інформації для батьків.

У відділенні розроблені алгоритми обстежень по нозологіях та локальні протоколи вторинної (стаціонарної) та екстреної медичної допомоги, адаптовані до умов роботи ІІ дитячого відділення «Матері та дитини» по основних нозологіях, за якими госпіталізуються діти у ІІ дитяче відділення.

Результативно працює створений у відділенні та очолений зав. відділом та старшою медичною сестрою інфекційний контроль.

Відділення тісно співпрацює з фармацевтичними фірмами та фірмою “NESTLE” та «Frіso». На базі відділення проводиться апробація молочних лікувальних сумішей, вітамінів, антианемічних середників, гіпосенсибілізуючих та біопрепаратів.

На постійній основі відбувається співпраця з рядом зарубіжних медичних центрів.

Відділення активно співпрацює з іншими відділеннями ОДКЛ «Охматдит». Хворі оглядаються вузькими спеціалістами (ЛОР, невролог, окуліст, генетик, ендокринолог, хірург та ортопед). В умовах відділу проводиться УЗД, рентгенографічне обстеження та забір матеріалу для лабораторних обстежень.

Відділення працює в тісному контакті з районними лікарнями та пологовими відділеннями ЦРЛ, з відділеннями патології новонароджених недоношених дітей та відділеннями патології новонароджених дітей міських лікарень, дитячими будинками, а також іншими дитячими лікувальними установами м. Львова.

Відділення забезпечує як планову, так і невідкладну стаціонарну допомогу хворим дітям від народження до 3-х років.

Довідки та попередній запис на планову госпіталізацію проводиться у робочі дні тижня з 9:00 до 15:00 год. за тел.(032) 275-93-44

Консультації та прийом амбулаторних хворих проводиться згідно попереднього запису за номерами телефонів, поданими нижче.

Спонсори відділення:

Прогрес у роботі відділення та у його облаштуванні значною мірою визначається об’ємом доброчинної допомоги.

 1. Благодійний фонд «Світ Дитини» (Львів) на протязі 10 років вкладає кошти у проведення ремонту відділення. На кошти, надані фондом, закуплені меблі, устаткування та витратні матеріали. Фонд підтримує видавничу діяльність та фінансує обласні науково-практичні конференції, які щороку проводить відділення.
 2. Доброчинна громадська організація «Aktіv hіlfe für Ukraіne» (Німеччина) протягом 10 років надає великий об’єм гуманітарної допомоги (меблі, апаратура, пральні та прасувальні машини, холодильники, постільна білизна, витратні медичні засоби, ліки, продукти харчування, засоби гігієни та багато іншого).
 3. Асоціація споріднених міст Корнінг – Львів, США («Sіsters Cіtіes Assocіatіon Cornіng – Lvіv, USA»), співголови – Вільям та Глорія Мисники.
 4. Клуб Левів міста Львова («Lvіv Lіons Club»).
 5. Спілка Нідерландських Фондів, що надають допомогу країнам Центральної та Східної Європи (Co-operatіng Netherlands Foundatіons for Centraland Eastern Europe)
 6. Д-р Жан Фейгельсон, м. Париж (Франція).
 7. «Chіld Health Іnternatіonal» (Великобританія), професор Бромтонського Королівського шпиталю (Лондон, Великобританія) Марк Розенталь та його команда.
 8. Михайло Качерай (Hіll-Rom Company, Respіratory Care Іnternatіonal, Австрія).
 9. Центр муковісцидозу Познанського медичного університету – професор Ярослав Вальков’як.
 10. Доброчинний фонд “Крила надії”.
 11. Доброчинний фонд “Відкриті долоні”.

Перейти до вмісту